Tydzień pabianickich sukcesów
Dodane przez aniaklub dnia 15 marzec 2008 16:34:26
Mijający tydzień nazwać można tygodniem pabianickich sukcesów:
1. Do przesłuchań ogólnopolskich awansował zespół waltorniowy, którego opiekunem jest prof. Zbigniew Sanojca, w składzie: Angelika Witusik, Anna Miller, Karolina Kociołek, Konrad Zając na Makroregionalnych Przesłuchaniach Dętych Zespołów Kameralnych, które odbyły się 10 marca br. w Zgierzu. Zespół waltorniowy pojedzie na przesłuchania ogólnopolskie do Leszna.
2. Zespół Skrzypcomaniak przeszedł do etapu ogólnopolskiego na Makroregionalnych przesłuchaniach zespołów kameralnych szkół muzycznych I stopnia, które miały miejsce 11 marca w Piotrkowie Trybunalskim! Przesłuchania ogólnopolskie odbędą się w Gdańsku.
3. Uczniowie prof. Małgorzaty Karwat zdobyli nagrody na VI Regionalnych Prezentacjach Miniatur Skrzypcowych uczniów klas II i III, które odbyły się 14 marca w Sieradzu, a byli to: Bartosz Skibiński - Grand Prix, Katarzyna Popa - II miejsce w klasie trzeciej, Magdalena Czestkowska - III miejsce w klasie drugiej.
Dla czytających maluszków, którzy mogą nie wiedzieć, co znaczy określenie "Grand Prix" wyjaśniam, iż słowa te oznaczają "wielką nagrodę", czyli w Sieradzu jest to nagroda ponad pierwszymi miejscami w obydwu klasach. Dodajmy, że poza Bartoszem, Grand Prix na konkursie w Sieradzu, który odbywa się od wielu lat (pod różnymi nazwami) zajął do tej pory jeszcze tylko Robert Łaguniak (nasz Skrzypcomaniak).
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.
A tym, którzy chcą przypomnieć sobie występy Skrzypcomaniaka w latach ubiegłych zapraszam do ich obejrzenia w dziale: Filmy.