Ferie zimowe
Dodane przez aniaklub dnia 15 luty 2010 21:59:05
Tanecznym krokiem w rytmie tanga argentyńskiego rozpoczęły się ferie zimowe.
W sobotę 13 lutego 2010 r. odbył się koncert z tangiem w roli głównej przy wypełnionej po brzegi publicznością auli...Koncert brawurowo zakończył profesorski duet: Rafał Rydyger, który dzielnie przedzierał się delikatnym dźwiękiem skrzypiec przez potężne brzmienie akordeonu Macieja Ćwiklińskiego.
Na zakończenie prof. Jacek Matuszewski zachęcił jeszcze do przeczytania interesującej biografii bohatera wieczoru - kompozytora Astora Piazzoli.
Tym, którzy odpoczywają przy muzyce polecam również w ferie kolejny koncert z cyklu "Muzyka w zacnym dworze" zatytułowany "Najlepsi z najlepszych", który odbędzie się w środę 24 lutego 2010 r. o godz.18.00 w pabianickim zamku. Wystapią uczniowie PSM II st. w Pabianicach, którzy w etapie szkolnym przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej uzyskali najlepsze wyniki i będą reprezentować naszą szkołę w etapach makroregionalnym i ogólnopolskim. Najlepsi z najlepszych, czyli: Martyna Brzezińska, Krzysztof Suwald (fortepian), Agnieszka Mastalerz (skrzypce), Ewelina Gubiec (flet), Adam Rubajczyk (obój) Wojciech Motyl (fagot). Na pewno warto ich posłuchać w zimowy wieczór.
Życzę wszystkim Skrzypcomaniakom i czytającym te słowa wspaniałego, zimowego odpoczynku z muzyką w tle ... :)